WYSIWYG Web Builder
Strona główna
Aktualności
Galeria
Artykuły
Miasta członkowskie
Założenia programowe
Dokumenty ZMN
Biuro ds wdrażania Programu dla Wisły i współpracy z Miastami Członkowskimi ZMN
Program dla Wisły i jej dorzecza
Kalendarium
Dotacje
Statystyka
O związku
Kontakt
Kalendarium
Ważne linki
2009
30.09   Upłynął termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs na pracę magisterską i doktorską tematycznie związaną z Wisłą
26.08   Związek Miast Nadwiślańskich objął patronat nad kajakową wyprawą o nazwie: "EKSPEDYCJA WISŁA" .Uczestnicy pokonali prawie tysiąc kilometrów kajakami. W wyprawie wzięli udział m.in. zaproszeni podróżnicy z zagranicy, Maciej Urbaniak z Gdańska - niepełnosprawny instruktor pływania, harcerze i skauci.  Związek zwrócił się do miast członkowskich, w których zatrzymają się podróżnicy, o przyjęcie i objęcie ich opieką samorządów.
lipiec   Ukazała się książka Marka A. Michalskiego "Statki parowe na polskich wodach śródlądowych. Bocznokołowe tom I". Publikacja dotowana jest m.in. przez Fundację Otwartego Muzeum Techniki.
29-31.05   W Toruniu odbyły się już po raz 46 "Długodystansowe Regaty Żeglarskie Związku Miast Nadwiślańskich Toruń - Bydgoszcz. W sobotę 30 maja nastąpiło otwarcie regat. Otwarcia wspólnie dokonali:  Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Wiceprezes Zarządu Związku Miast Nadwiślańskich Waldemar Przybyszewski.
30.05   W Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbyło się Spotkanie Marszałków Województw na szlaku Międzynarodowej Drogi Wodnej E-70 w ramach Bydgoskiego Festiwalu Wodnego "Ster na Bydgoszcz-53 N, 18 E". Spotkanie organizowane było przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i Prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza.w Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbyło się Spotkanie Marszałków Województw na szlaku Międzynarodowej Drogi Wodnej E-70 w ramach Bydgoskiego Festiwalu Wodnego "Ster na Bydgoszcz-53 N, 18 E". Spotkanie organizowane było przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i Prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza.
30.04   Upłynął termin składania wniosków o dotację na wiosenne i letnie imprezy wodniackie na Wiśle, wydarzenia kulturalne związane z Wisłą, święta miast itp.
27.03   Delegaci 25 miast nadwiślańskich należacych do Związku Miast Nadwiślańskich spotkali się w Toruniu na XII Walnym Zebraniu Członków ZMN. Podczas obrad zostały wręczone nagrody laureatom VII edycji konkursu na prace magistersie i doktorskie tematycznie związane z Wisłą.
25-26.03   W Rawie Mazowieckiej odbyło się III Krajowe Forum Wodne organizowane przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Wiodącym tematem trzeciej edycji Forum były projekty planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy w Polsce.
17.03   W Sejmie RP odbyło sie spotkanie w sprawie budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, która będzie biegła przez 8 województw położonych nad Wisłą. Przewodniczącym Honorowego Komitetu Budowy WTR jest Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski.
26.02   W gmachu Ministerstwa Środowiska odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Gospodarki Wodnej. Na spotkaniu zaprezentowane zostały projekty Narodowej Strategii Gospodarowania Wodami oraz Prognozy oddziaływania na środowisko w/w projektu strategii.
24.02   W Toruniu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Zarządu ZMN. Podczas obrad m.in. został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską poświęconą Wiśle.
10.02   W Pucku obchodzone były uroczystości z okazji 89-tej rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Na uroczystość przybył Prezydent RP Lech Kaczyński, Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski, dowódca Marynarki Wojennej wiceadmirał Andrzej Karweta, przedstawiciele rządu i parlamentu, przedstawiciele dowództwa Straży Granicznej, władz samorządów nadmorskich gmin i regionów oraz przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji związanych z gospodarką morską.